zpět

Rodinný dům Klecany

2017
  • bydlení
  • novostavba
  • rodinný dům

Projekt: 2015; Realizace: 2016-18

+12°C je teplota, naměřená v rozestavěném domě během tuhých mrazů zimy 2017/2018 (při venkovní teplotě -15°C). V domě se nevytápělo, vše bylo díky solárním ziskům z okenních ploch.

 

Stávající objekty v lokalitě stavby rodinného domu jsou pestrého charakteru, bez uceleného architektonického stylu a bez zjevných regulačních zásahů. Hmota objektu reaguje na dimenzi a orientaci pozemku se snahou vytvořit velkorysý prostor zahrady v jižní části pozemku.

Rodinný dům pro mladý pár je v pasivním standardu s jednoduchou výtvarnou kompozicí a důrazem na co nejefektivnější využití zahrady.

Zkosená ostění pomáhají dotvořit rytmus fasády a umožňují vniknutí co nejvíce slunečního světla do interiéru.
Samozřejmostí je vnější stínění oken pro zamezení nadměrných tepelných zisků v letním období a instalace vzduchotechniky s rekuperací. 

Slova investorů:

„Se studiem PM architekti jsme maximálně spokojení. Spolehlivost, kreativní myšlení, schopnost uchopit nápad investora a elegantně jej zakomponovat do díla, ba dokonce i konstruktivní kritiku směrem ke klientovým nedobrým nápadům - tyto vlastnosti nám ušetřily spoustu starostí a vrásek na čele. Jsme asi tak v polovině výstavby rodinného domu, ale již nyní víme to, že bez dobrého projektu prostě dům postavit nejde.“  E+P

Foto: PM-a, archiv investora

PM-a © 2023 Všechna práva vyhrazena