zpět

Rodinný dům Zásmuky

Projekt 2021-2023, v realizaci
  • bydlení
  • novostavba
  • rekonstrukce
  • rodinný dům

Projekt rodinného domu řeší návrh nové přístavby a rekonstrukci stávajícího objektu. Přístavba se skládá z několika objektů, které jsou napojeny na existující rodinný dům. Půdní vestavba a samotné přístavby v sobě skrývají celkem 3 bytové jednotky se samostatnými vstupy.

Uliční přístavba tvarově navazuje na stávající objekt. Materiálově a výškovým uskočením však dává najevo, že jde o novou stavební vrstvu. Ve spodním podlaží této přístavby se nachází garáž s plechovými vjezdovými vraty a v horním pak soukromá část hlavního bytu. Fasáda je tvořena bílými lícovými cihlami a střecha je z šedé plechové falcované krytiny.

Do dvora je navrhována přístavba objektu s denní částí hlavního bytu. Jedná se o hmotu se sedlovou střechou ve stejném sklonu a orientací hřebene, jako má původní objekt. Fasáda je navrhnuta z černých opálených prken, střecha plechová falcovaná a v otvorech jsou použita bezrámová okna s dřevěným otvíravým křídlem.
Spodní podlaží původního rodinného domu zůstává z hlediska členění otvorů a tektoniky fasády takřka netknuté. Tvar střechy dozná změny z důvodu zrušení polovalby a vzniku nových vikýřů a střešního okna. Tyto změny umožňují v půdním prostoru vytvořit nový byt. Stávající objekt bude zateplen a opatřen novou omítkou a střešní krytinou. Vikýře budou ze světle šedého plechu, barevně ladící s barvou krytiny přistavěných objektů.

Pobytová zahrada je koncepčně navržena tak, aby fungovala jako propojení interiéru s exteriérem a vybízela k trávení času v ní. Jsou do ní otočena okna hlavního obývacího prostoru, dětských pokojů nebo panoramatické okno u reprezentativní pozice pro automobil v garáži.
 
 
 

PM-a © 2023 Všechna práva vyhrazena